Bu bölümde sitemiz ve sistem ile ilgili bize en çok sorulan sorular ve açıklamaları yer almaktadır. Aklınıza takılan veya öğrenmek istediğiniz bölümlerin üzerine tıklayarak alt bölümde açılan pencerelerde sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz.

Sorular
Günlük Kiralama Sistemi Nedir ? Nasıl İşler ?

Avrupa da yabancı turistler tarafından yıllardır uygulanan kısa veya uzun süreli gezilerde çok amaçlı olarak kiralanan günlük kiralık villa sistemi, ülkemizde yeni yeni öğrenilmeye başlanılan bir sektördür. Bu sistem sayesinde, siz günlük yada haftalık kiralama yolu ile (Firmamız minimum 1 hafta kiralama yapmaktadır) sadece size özel istediğiniz lüks evleri kiralamanız mümkün olmaktadır.

Neden Villa Kiralama ?

Sizlere kendi evinizdeymiş gibi rahat bir imkan sunan villa kiralama, tamamen özgürlük manasına gelmektedir. Otellerdeki gibi katı kurallarla değil, istediğiniz zaman istediğiniz şeyi yapma özgürlüğüne sahipsiniz. Kargaşa içinde değil, Huzur dolu bir ortam içinde dinleneceksiniz. Değeri milyonlara ulaşan muhteşem manzaralı ve havuzlu lüks evlerde kendinizi çok daha iyi hissedecek, kiralama süreniz sonunda pozitif enerji ile dolacaksınız. Ayrıca ülkemizde İslami kültür ile yaşayan muhafazakar ve mutahasıp ailelerin rahatlığı için en ideal kiralama şeklidir. İslami otellerde konaklayan aileler, Kadın ve Erkek havuzu gibi uygulamalarla, ailecek bir arada olma imkanını bulamazlar. Çevreden havuzu görünmeyen korunaklı bir özel muhafazakar villa da, aileniz yada sevdikleriniz ile doyasıya dinlenme ve eğlenme şansına sahip olursunuz. Bu villalar ayrıca balayı villa konseptine de uygun olmaktadır.

Haftalık Kiralama Ekonomik midir ?

Bu şekilde kiralama yapmak aslında sanıldığı kadar pahalı değildir. Kişi sayısı arttıkça ucuzlaşan bir eğriye sahiptir. Haftalık Kiralık Yazlık evler en az 3 yatak odasından oluşur ve bu 6-7 yatak odasına kadar çıkabilir. Dolayısı ile 6 kişiden 14 kişiye kadar aynı evi kiralayabilirsiniz. Örneğin 6 yatak odalı (12 Kişilik) haftalık fiyatı 3,400.-TL olan bir evimizi ele alırsak. 3,400 / 7 gün = 485.-TL Günlük / 12 Kişi = 40.-TL Kişi Başı maliyete gelir ve bu da bir pansiyon fiyatından daha ucuz bir fiyattır.

Neden KALKAN öncelikli Bölgeniz ?

Antalyanın Kaş ilçesine bağlı Kalkan Beldesi, lüks evleri kiralama konusunda ülkemizdeki en popüler yerlerden biridir. Türkiye’deki bu tarz turizmin %50’sine yakını bu bölgeye aittir. Bunun en basit sebebi Kalkan’ın coğrafi avantajlarıdır. Diğer bir deyişle Kalkan kiralık villa cennetidir. Likya medeniyetinin adeta kalbinde olan bu beldemiz, birçok tarihi ve doğal güzelliklere çok yakın bir konumdadır. (Patara, Xanthos, Letoon, Saklıkent, Kaş, Kekova vs…) Coğrafi olarak hilal şeklinde yamaçlar ile çevrili olan Kalkan’da ki bütün evlerde Muhteşem Akdeniz manzarası sizlere kiralama süreniz boyunca eşlik eder. Değerleri Milyonlara ulaşan bu muhteşem evlerde ve beldemizde sizleri konuk etmekten onur duyarız. Yukarıda yazdığımız sebeplerden dolayı Şirketimiz Kaş / Kalkan merkezlidir. Bu sayede sizlerin ilan verilen yerleri yakından kontrol edebiliyoruz.

Dolandırıcılara Dikkat Ediniz !

Günlük Kiralama sistemi ile kiralama yapmak isteyen müşterilerimizin dolandırıldığına dair haberler dolaşmaktatır. Nelere Dikkat etmeniz gerektiği ile ilgili uyarı yazımızı mutlaka inceleyiniz. Okumak için buraya tıklayınız.

Villaya Kişi Kapasitesinden Fazla Misafir Davet Edebilir miyim?

Villa Kapasiteleri Yatak sayısına göre belirlenmektedir. Yatacak yer lazım olan Yetişkin ve Çocuklar sayısı dikkate alınır. Ancak villanın havuz ölçüleri, mutfak eşyaları gibi malzemeler de bu kapasiteye göre koyulmaktadır. Dolayısı ile dışarıdan alınan misafirlerde bir kapasite aşımı söz konusu olacağından evlere misafir davet etmeniz sözleşmemize uygun değildir. Eğer zorunlu bir misafir aüırlama durumunda kesinlikle Ev Sahibinin onayı ile eve misafir kabul edilebilir. Kimlik bilgisi verilmeyen kişilerin evde konaklaması ve bu şekilde kullabnması kesinlikle yasaktır. Ev sahibine bilgi verilmeden konaklama ve kullanım yaptırmanız ve kapasite üstünde misafir konaklatmanız halinde malesef sözleşmemiz iptal olacaktır.

Kısa Süreli Konaklama Farkı Nedir ?

Kısa süreli konaklamalarda (İlanlarda belirtilen Minimum Kiralama süresi altındaki konaklamalarda) villa sahiplerinin talebi doğrultusunda fiyat farkları alınmaktadır. Bu farklar sistemin hesaplamış olduğu fiyatlar içine dahil olup, sizden ekstra olarak talep edilmeyecektir. (Bazı villa sahiplerimiz bu fark haricinde 100-150 TL tutarında ekstra temizlik ücreti de talep edebilir !). Bu oranlar konaklama süresi düştükçe, artan bir eğriye sahiptir, 1 gecelik konaklamalarda %60, 2 gecelik konaklamalarda %45, 3 gecelik konaklamarda %35, 4 gecelik konaklamalarda %25, 5 gecelik konaklamalarda ise %15 olarak hesaplanmakta ve normal günlük tutardan hesaplanan toplam fiyata ilave edilmektedir. 6 gece ve 7 gecelik konaklamalarda herhangi bir fark ilave edilmemektedir. 

Minimum Kiralama süresi Nedir ?

İlanlarda belirtilen Minimum Kiralama süresi; o villaya en az kaç gün süre ile kiralama yapılabileceğini gösterir. Villa kiralama sistemi otel, motel, pansiyon, tatil köyü kiralama sistemlerinden çok farklı bir sistem olduğu için bu kısıtlamalar koyulmaktadır. Otellerde ve diğer seçenklerde temizlik ve resepsiyon için her daim idame edilen bir personel vardır. Ancak villalar müşteri çıkışlarından sonraki müşteri için tepeden tırnağa temizlenmekte ve bunun sonucunda giriş çıkış saatleri arasında bir temizlik süreleri bulunmaktadır. (Genellikle Çıkış Saati: Sabah 10:00, Giriş Saati: Öğleden sonra 15:00'tir)  Villa sahipleri bu temizlik hizmetini genellikle dışarıdan almakta ve bunun için de ekstra ücret ödemektedirler. Ayrıca giriş çıkış yoğunluğunun fazla olması dolayısı ile hasar ve eskime oranını da arttırdığı için genellikle minimum 1 haftalık konaklama yapmak isteyen müşterilere hizmet verilmek istenir. Sistem otel gibi 1 ila 4 gecelik kiralamalara çok uygun bir sistem değildir. Bu tarz talepler genelde onay alamaz. 

Villalara Giriş ve Çıkış saatleri Kaçtır ? Geç Kalırsak ne olur ?

Villalarımızda Giriş saati : 15:00 - 20:00 arası, çıkış saati ise sabah 10:00 'dur. Giriş ve çıkış saatleri arasındaki süre temizlik için ayrılmış olup konuklarımız sabah 10:00'da çıkış yaptıkan sonra giriş saatine kadar villa hazırlanmaktadır. Bundan dolayı Geç giriş yapan bir kimse "Geç çıkacağım" diyemez. Konuklarımızı kurulduğumuz yıldan bu yana ofisimizde karşılaşamakta ve evlere kadar eşlik ederek, yardımcı olmaktayız. Ön bilgilendirme, imza, kimlik bildirim beyannamesi gibi işlemler için öncelikle mutlaka ofisimize uğramanız ve bu işlemleri yaptırmanız gerekmektedir. 

Yukarıdaki giriş saatleri haricindeki girişler (20:00 ve sonrası)için ofisimizde mesai saatleri sonrasında yada öncesinde (09:00 - 20:00) personel bekletilecek olup bundan dolayı ekstra  100.-TL (Yüz TL) geç giriş ücreti cezai müeyyide olarak alınmaktadır. (Sözleşmelerde belirtilmiştir) Zaruri haller dışında olacak geç girişleri mutlaka firmamıza bildiriniz.

Bölgemize araçsız gelen konuklarımızın Otogar'dan, merkezden ya da şehir içinde diğer bir yerden alınması için minimum 50.-TL ücret alınmaktadır. (Daha uzun mesafeler için bu tutar arttırılabilir)

WhatsApp