Villa kiralama sektörü, diğer turizm sektörlerinden çok farklı bir sektör olmasından dolayı, iptal şartları ve cezai müeeyyideleri genellikle çok katı olan bir sektör özelliğini taşımaktadır. Söz konusu olan Villalar sezonda en fazla 6 ila 15 müşteri ağırlamak hedefi ile kiraya çıkarlar. Siz yerinizi ayırttığınız andan itibaren yer sizin için o tarihe kadar bekler ve siz gelmediğiniz takdirde, sizin yerinizi doldurmak çok zor olmakta ya da imkansız olabilmektedir. Bundan dolayı bu şartlar villa sahipleri için büyük önem taşımaktadır. İptallerden oluşan boşluklar sebebi ile iptal edilen her rezervasyonun yeri dolmayabilir ve villa sahipleri bundan dolayı büyük zararlar edebiliriler.

Avrupada bu sistem depozito sonrası kalan (balance) ücretinin giriş tarihinden 2 ay öncesinden ödenmesi gerekmektedir. Yani müşteri villaya girmeden iki ay öncesinde tüm ücreti ödemektedir. Bu sistemi suistimal edebilecek kişilere karşı, Yerli konuklarımız için kalan ücreti villa girişinde almaktayız. Yapılan bu iyi niyetin suistimalini engellemek için de, anlayışınıza istinaden bu şartlar devreye konulmakta ve villa sahipleri ciddi bir şekilde korunmaktadır. Lütfen iade taleplerinizden önce aşağıdaki şartları dikkatle okuyunuz ve size gönderilen mailleri ve evrakları dikkatle inceleyiniz. 

Sitede yayınlanan her villa ilanında, ilan sahibi tarafından belirlenen bu iptal seçenekleği "Kurallar" başlığı altında yazılı, renkli buton şeklinde misafirlere sunulmaktadır. Düzenlenen bu iptal politikaları yukarıda da bahsedildiği gibi hem ev sahiplerini hem de misafirleri çıkabilecek anlaşmazlıklarda müşteriyi yada evsahibini bilgilendirmek ve korumak amaçlı sunulmuştur.

UYARI : Sitemiz üzerinden Kredi kartı, Banka ya da diğer ödeme kanalları vasıtası aracılığı ile yapmış olduğunuz ödemelerde, sözleşme şartlarını otomatikman kabul etmiş olmaktasınız. Kredi kartı ödeme sayfasında bulunan onay kutuları, banka yada diğer kurumlarda atmış olduğunuz imzalar otomatikman dijital imza sayılmakta ve sözleşmeleri "Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine" göre resmi olarak imzalamış olmaktasınız. Dolayısı ile villa girişlerinde alınan ıslak imzalar sadece giriş yaptığınızın tescili olarak alınmaktadır. Sözleşme konusu ürün ve/veya hizmetleri Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15/g hükmü gereğince "Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken konaklama, eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler" niteliğinde olduğundan Cayma Hakkı kapsamında bulunmamaktadır. Ödeme yapmadan önce, bu hususu en başından bildiğinizi ve Cayma Hakkı talep etmeyeceğinizi kabul ve taahhüt edersiniz.  

 • Firmamız Misafirlerimize, sistemden yaptırmış olduğu rezervasyonu 24 saat içinde sebepsiz olarak iptal edebilme hakkı vermektedir. Bu süre içinde yapılan iptallerde neden sorulmaksızın, ödenen ücretler kesintisiz olarak tamamen iade edilir. (Ödemenin gönderildiği saat ve dakika başlangıç olarak kabul edilir.)
 •  
 • Misafir, sistemden gerçekleştirdiği rezervasyon için giriş tarihine 30 gün kalaya kadar rezerasyonunun iptalini talep eder ise rezervasyon için yapmış ödemenin %100'ü depozito bedeli (hizmet bedeli) hariç iade edilir. (Sadece Depozito gönderildiği durumlarda depozito iade yapılmaz.)
 •  
 • Giriş tarihine 30 gün ila 14 gün arası bir süre var ve müşteri ödemenin tamamını yapmış ise depozito (hizmet bedeli) hariç kalan ödemenin %50'si iade edilir. Eğer sadece depozito gönderilerek rezervasyon yapılmış ise depozito (hizmet bedeli) haricindeki, villaya girişte kalan ödenmesi gereken tutarın %50'si ekstra olarak cezai müeyyide tazminatı olarak misafirden tahsil edilme yoluna gidilir.
 •  
 • Giriş tarihine 14 günden az bir süre var ve ödemenin tamamı yapılmış ise ödeme hiç bir şekilde iade edilmez. Eğer sadece depozit ödenerek  rezervasyon yapılmış ise depozito (hizmet bedeli) haricinde olan villaya girişte ödenmesi gereken ödeme tutarın tamamı, ekstra cezai müeyyide tazminatı olarak misafirden tahsil edilme yoluna gidilir.
 •  
 • İptal başvurularında her ayın 30 çektiği hesap edilerek bir önceki ayın giriş tarihine tekabül eden tarih baz alınacaktır. Tek tek Gün sayımı yapılmayacaktır. (Örneğin 15 Temmuz girişli bir rezervasyonun iptal başvurusu 15 Haziran gecesi saat 12:00'ye kadar yapılabilir.)
 •  
 • 30 gün ila 14 gün öncesi İptal başvurularında iki hafta önceki giriş tarihine tekabül eden tarih baz alınacaktır. Tek tek Gün sayımı yapılmayacaktır. (Örneğin Ağustos'un son haftasına tekabül eden 24 Ağustos Pazar günü girişli bir rezervasyonun iptal başvurusu iki hafta önceki 10 Ağustos Pazar günü gece saat 12:00'ye kadar yapılabilir.)
 •  
 • Misafir sadece Depozito ödemesi yaparak rezervasyon yaptırdıysa ve rezervayonu cezai müeyyide gerektirecek sınırlar içinde yaptırdı ise tazminatı gerektiren durum ortaya çıkar ve yukarıda yazılı tutarları sözleşme şartlarına istinaden ödemeyi kabul eder.
 •  
 • Misafir ve ilan sahibi arasinda belirlenen ve anlaşılan bir temizlik ücreti & Elektirk - su ücreti vs... varsa, bu ücret misafir konaklama yerine girmediği sürece tahsil edilemez, talep edilemez.
 •  
 • Kiralikvilladatatil.com hizmet bedellerini müşterinin gönderdiği depozito bedellerinden Hizmet bedeli olarak kesinti yaparak villa sahiplerine ödeme yapar. Bundan dolayı rezervasyon gönderildiği andan itibaren hizmet bedeli, muhasebe kayıtlarına gelir olarak geçer ve gerekli vergilendirme işlemler ve diğer mali kayıtları yapılır. Dolayısı ile iptal durumlarında tahsil etmiş olduğu ön ödeme içindeki depozito bedeli kayıtlara intikal ettirildiğinden hiç bir şekilde geri iade edilemez. Lütfen depozito iadesi için ısrar etmeyiniz. Depozito iadeleri il ilgili bu bilgiler ilanlar içinde, bu sayfalarda içinde ve size gönderilen tüm maillerde ve evraklarda sizlere defalarca belirtilmiştir. Böyle bir talep göndermeden önce Lütfen evraklarınızı ve maillerinizi tekrar kontrol ediniz. 
 •  
 • Eğer Misafir veya ilan sahibinden birinden bir şikayet olursa, giriş saatinden sonra 24 saat içinde Kiralıkvilladatatil.com'a şikayet konusu yazılı olarak email yada faks yolu ile derhal bildirilmelidir.
 •  
 • Misafir konaklama yerine giriş yaptıktan sonra erken çıkmak isterse, kalan gecelerin ücreti kesinlikle geri iade edilmez. 
 •  
 • Kiralikvilladatatil.com iptal durumunda yada diğer sorunlarda iki taraf arasında gerekirse arabuluculuk yapar ve anlaşmazlık durumlarında son sözü söyleyen taraf olur. İki tarafında buna itiraz etmeye hakkı yoktur.
 •  
 • Rezervasyon iptal talebi, misafir Kiralikvilladatatil.com'dan iptal onay emaili alana kadar iptal olmuş sayılmaz. Eğer misafir iptal onay emailini almamışsa Kiralikvilladatatil.com'la acil olarak iletişim kurmalıdır.
 •  

Kiralikvilladatatil.com tarafından Rezervasyonun İptali ;

Villaların bulunduğu bölgelerde ya da villaların kendisinde (Ev ile ilgili ciddi problemler, bölgesel olarak yaşanan su veya elektrik kesintileri bilgileri, deprem vb. afetler) gibi ön görülemeyen durumlar tespit edildiği hallerde, Kiralikvilladatatil.com sizleri korumak ve tatilinizde bir porblem çıkabileceğini öngörerek, rezervasyonunuzu siz villaya gelmeden önce iptal etme hakkına sahiptir. Sizlere açıklanacak olan bu durumdan dolayı iptal talebinin sizlere iletilmesi sonrasında müşteri yine de villaya gelmek ister, iptal talebini reddederse tüm sorumluluk ve yükümlülük müşteriye ait olacaktır. Misafirin isteğine ve mağduriyetine bağlı olarak Kiralikvilladatatil.com en az kiralanan villanın ayarında alternatif villalar sunmaya çalışır. Misafir, alternatif villa veya villalardan birini seçebileceği gibi isterse rezervasyonu tamamen iptal ederek yaptığı tüm ödemenin iadesini talep edebilir. Sadece bu durumlarda Kiralikvilladatatil.com, alınan tüm ödemeyi misafire iade etmekle yükümlüdür. 

Rezervasyon Tarih Değişikliği ;

Misafirin Rezervasyon yapılan tarihi değiştirme hakkı mevcuttur ancak birkaç özel duruma bağlıdır. Kiralikvilladatatil.com değişiklik talebini villa sahibine yada ilan sahibine iletir ve onay alırsa değişiklik yapabilir. Buradaki son söz villa sahibine ya da ev sahibine aittir. Kiralikvilladatatil.com sadece aracılık yapar. Kiralıkviladatatil.com rezervasyon değişiklik işlemi için ekstra KDV içinde 100 TL.- işlem ücreti talep etme hakkı vardır. Değişiklik talebiniz demek; sonrasında sizlere gönderilen tüm evraklar ve database bilgileri ve Sezon farkından kaynaklanan fiyat farklarının tekrar hesaplanıp, ev sahibine yapılan ön ödeme ücreti ve kesilen faturaların değişmesi anlamına gelmekte ve bize ekstra iş gücü kaybı yaşatmaktadır. Girişinize 30 günden az bir süre kaldığı takdirde yapılan değişiklikler ev sahibi tarafından büyük ihtimalle onaylanmayacaktır.

Villa kiralama sektörü oteller gibi yüzlerce odanın yüzlerce misafire pazarlanması yerine sadece belli tarihler arasında bir adet villanın, sadece bir kişiye kiralandığı bir sektördür. Dolayısı ile gelmemeniz durumunda yerin boş kalarak villa sahibi açısından büyük bir zarara sebep olursunuz. Ayrıca bu durumlarda firmalarda çok zor durumda kalmaktadır. Bundan dolayı mutlaka kesin tarihleriniz üzerinden rezervasyon yapmanız çok önemlidir.     

Villa kiralama sektörü yabancılar tarafından ülkemize gelmiş bir sistemdir. Yabancı kökenli firmalar ve ev sahipleri 2 ay öncesinden ücretin tamamını isterler. Ancak sektörün ilk zamanlarında yaptığımız çalışmalarda vatandaşlarımız ülke içinde bu sisteme güven duymamış ve tercih etmemiş olması sebebi ile bu tarz bir uygulamaya gidilmiştir. Ücretlerin hizmet bedelleri dışındaki tutarlar ev sahiplerinin alacağı tutarlar olduğundan muhasebesel olarak firmamıza girişinde bir çok karışıklık yaşanmaktadır. Bundan dolayı firmamız sadece depozito almakta geriye kalan tutarlar ev sahibine ödenmektedir.  

Elektronik Onaylar (E-onay) başvurularının hızlandırılması için ıslak imzalı evrak gönderimine gerek kalmadan e-onaylı başvuru yapabilmek için kullanılan işlemdir. Rezervasyon talebi sırasında ve ödeme sırasında sizlerden "E-Onay" alınmaktadır. Bu onaylar alınmadan işlem devam etmemektedir. Dolayısı ile kuralları ve şartları kabul ettiğiniz sistemlerimizce tarih ve saat ile beraber IP numaranız ile de kayıt altına alınmaktadır. Herhangi bir itiraz durumunda bu IP adresleri devlet birimlerine delil olarak sunulacaktır. Dolayısı ile E-Onaylı evraklarınızda, ıslak imza gerekmemektedir.  

Firmamız yukarıda da yazıldığı gibi sizlere 24 saat cayma süresi vermektedir. Rezervasyon için alınan depozito tutarından hizmet bedeli düşüldükten sonraki kısmı minimum 24 saat sonra ev sahiplerine iletilir. Bu süre içinde tutarın tamamı firmamız tasarrufunda bulunmaktadır. Bu süre içinde yaptığınız iptallerde direkt iade şansımız olur ancak ev sahibine iletilen tutarların geri çağırılması mümkün olmadığı için 24 saat içinde yapmak durumundasınız. 

Maalesef ödediğiniz ücret cayma bedeli (depozito) olarak alınmış bir tutar olduğundan geri alamazsınız. Ücretin tamamını ödemiş iseniz depozito tutarı kadar kısım + bildirim süresine göre cezai tutar düşülerek kalan kısmı geri iade alabilirsiniz. Bu süreç içinde sizlere firmamız sizlere her türlü altyapı hizmeti vermiş olup Hizmet bedelinin iadesi hukusal olarak da mümkün değildir.  

Eğer ispat edebileceğiniz haklı bir mazeretiniz var ise (Hastalık raporu, Ölüm ilanı, kaza tutanağı vb...) firmamız bu evrakları sizden talep ederek sizin adınıza ev sahibi ile görüşür. Firmamız sizler için elinden gelen her şeyi ev sahibine sunacaktır. Gerekirse sizin yerinize başka bir müşteri bularak ev sahibinin onayını almaya çalışır. Ancak ev sahibinin de onayı alındıktan sonra bu hükümler (geriye kalan ödemenin talebi) geçersiz kalabilir.    

Firmamız 2010 yılından bu yana bir çok durumla karşılaşmış ve sizlere yollanan evraklarda bu durumlara karşı oluşturulmuş sözleşme maddeleri ve gerekli bilgiler verilmiştir. Ev sahipleri ile sizler arasında bi köprü vazifesi gören firmamız sizlerin ve ev sahiplerimizin herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmaması amacı ile yazılmıştır. Size yollanan evrakları en az 1 defa mutlaka okumanız bizim için çok önemlidir.