Bu bölümde villa kiralama ile ilgili merak ettiğiniz bilgileri bulabileceksiniz. Merak ettiğiniz konuların üzerine tıklayınca açılacak bölümden gerekli bilgileri görebilirsiniz.

Villa Kiralama Nedir ?

Sizlere kendi evinizdeymiş gibi rahat bir imkan sunan villa kiralama, tamamen özgürlük manasına gelmektedir. Otellerdeki gibi katı kurallarla değil, istediğiniz zaman istediğiniz şeyi yapma özgürlüğüne sahipsiniz. Kargaşa içinde değil, Huzur dolu bir ortam içinde dinleneceksiniz. Değeri milyonlara ulaşan muhteşem manzaralı ve havuzlu lüks villalarda kendinizi çok daha iyi hissedecek, kiralama süreniz sonunda pozitif enerji ile dolacaksınız. Ayrıca ülkemizde İslami kültür ile yaşayan muhafazakar ve mutahasıp ailelerin rahatlığı için en ideal kiralama şeklidir. İslami otellerde konaklayan aileler, Kadın ve Erkek havuzu gibi uygulamalarla, ailecek bir arada olma imkanını bulamazlar. Çevreden havuzu görünmeyen korunaklı bir villada, aileniz yada sevdikleriniz ile doyasıya dinlenme ve eğlenme şansına sahip olursunuz.

Günlük Kiralama Sistemi Nedir?

Avrupa da yabancı turistler tarafından yıllardır uygulanan kısa veya uzun süreli gezilerde çok amaçlı olarak kiralanan günlük villa kiralama, ülkemizde yeni yeni öğrenilmeye başlanılan bir sektördür. Bu sistem sayesinde, siz günlük yada haftalık kiralama yolu ile sadece size özel istediğiniz lüks villaları kiralamanız mümkün olmaktadır.

Otel ile Villa Farkları ?

Otellerde yaşadığınız kısıtlamalara maruz kalmadan gerçek anlamda dinlenmek için günlük kiralama sistemini seçmelisiniz. Kiralayacağınız özel yazlık evlerde aynı evinizdeki gibi size lazım olacak her türlü malzeme ve mutfak gereçleri hazır olacaktır. Siz sadece otele gider gibi bavulunuzu alıp gelecek, hayalini kurduğunuzu anların tadını sevdiklerinizle beraber çıkartacaksınız. Havuza girip rahatça güneşlenebilmek için Otellerde geceleri yada sabahları yaşadığınız şezlong savaşlarını yaşamayacaksınız. Sadece size özel yüzme havuzunuzda yüzerek, rahat rahat şezlongunuzda güneşleneceksiniz. Otellerde yaşadığınız sabah kahvaltısı saati, akşam açık büfe sırası ya da yemek kalmaması gibi zorunlu dayatmalara maruz kalmadan, isteğiniz zamanda istediğiniz yerde yemek yeme özgürlüğüne sahip olacaksınız. bu sistem kesinlikle DEVREMÜLK tatili gibi değildir. İstediğiniz zaman, istediğiniz yerde, istediğiniz evi kiralayabilirsiniz.

Ekonomik bir Tatil midir ?

Bu şekilde kiralama yapmak aslında sanıldığı kadar pahalı değildir. Kişi sayısı arttıkça ucuzlaşan bir eğriye sahiptir. Haftalık Kiralık Yazlık evler en az 3 yatak odasından oluşur ve bu 6-7 yatak odasına kadar çıkabilir. Dolayısı ile 6 kişiden 14 kişiye kadar aynı evi kiralayabilirsiniz. Örneğin 6 yatak odalı (12 Kişilik) haftalık fiyatı 53,400.-TL olan bir evimizi ele alırsak. 53,400 / 7 gün = 7,628.-TL Günlük / 12 Kişi = 635.-TL Kişi Başı maliyete gelir ve bu da bir pansiyon fiyatından daha ucuz bir fiyattır.

Villa Kiralama için en Popüler bölgeler nerelerdir ?

İlk bölge olarak Antalyanın Kaş ilçesine bağlı Kalkan Beldesini söyleyebiliriz. Lüks evleri kiralama konusunda ülkemizdeki en popüler yerlerden biridir. Türkiye’deki bu tarz turizmin %50’sine yakını bu bölgeye aittir. Bunun en basit sebebi Kalkan’ın coğrafi avantajlarıdır. Likya medeniyetinin adeta kalbinde olan bu belde, birçok tarihi ve doğal güzelliklere çok yakın bir konumdadır. (Patara, Xanthos, Letoon, Saklıkent, Kaş, Kekova vs…) Coğrafi olarak hilal şeklinde yamaçlar ile çevrili olan Kalkan’da ki bütün evlerde Muhteşem Akdeniz manzarası sizlere kiralama süreniz boyunca eşlik eder. Değerleri Milyonlara ulaşan bu tarz muhteşem evlerde konaklamak isterseniz Kalkan'ı seçmeniz gerekir. Villa turizminin başladığı yer olarak kabul edilir ve turizm tarihi 15-20 yıldır.   

İkinci olarak Fethiye bölgesini söyleyebiliriz. Muğlaya bağlı bir ilçe olan Fethiye, her türlü turizm aktivitiesi ile çok zengin bir bölgedir. Bölgede adeta sıkılmak için zaman bulamayacaksınız.Bir çok doğal güzelliği ve turizm merkezi olması sebebi ile tesisleri çok ünlüdür. Fethiye turizmin başladığı ilk yıllardan bu yana yerli ve yabancı turistlerin gözbebeği olmuştur. 

Türkiye'nin diğer turizm yörelerinde de villa turizmi başlamış ve biz de sizlere bunları sunmak için çaba sarf etmekteyiz. Diğer popüler bölgeler, Bodrum, Dalyan, Marmaris, Akyaka, Alanya, Sapanca, Alaçatı ve Çeşme olarak sayılabilir. Sektör her geçen gün büyümekte artık bu sayede her bölgede tatil yapma şansı doğmaktadır. Ancak iklim avantajı büyük olduğundan mutlaka ilk tercihiniz Akdeniz bölgesi olsun....