Villa kiralama portalımızda kredi kartı ile ödeme ve havale ile ödeme sistemi mevcuttur. Yurt dışındaki müşterilerimiz için Paypal'ın Türkiye'de kapalı olması ve Western Union sisteminin de ticari işleme izin vermemesi sebebi ile maalesef ödeme yapamazlar. KiralikVilladaTatil.com'a sağlanan kişisel bilgileri güvence altına almak amacıyla dünya standartlarında güvenli bilgi transfer sistemleri kullanmaktayız. Örneğin kredi kartı bilgileriniz tüm kişisel verileriniz 128 bit şifreleme sistemi ile güvenli bir sunucu protokolü aracılığıyla işlenmekte, Kredi Kart bilgileriniz tarafımızca görüntülenmemekte, kaydedilmemekte tek çekim ödemeler FİNANSBANK, taksitli çekimler ise TURK PARA A.Ş. ödeme kanalları üzerinden gerçekleşmektedir. Sitemiz tamamen https:// modunda güvenlikli moda geçer ve adres çubuğunun başındaki kilit ikonu güvenli olduğunu belirtir şekilde yeşil olur.

Kredi kartı ile ödemenin seçildiği rezervasyonlarda, sizlere gelecek mailde bulunan butona tıklayarak ya da sitemizde yardım bölümünde bulunan "Rezervasyonlarım" bölümüne Email adresi ve onay kodunuzu girerek sizlere özel ödeme sayfasına gidebilirsiniz. Şunu unutmayınız ki rezervasyon onaylanmasını müteakip sizlere verilen opsiyon süresi içinde (Genelde 24 saat) ödeme yapmanız gerekmektedir. Bu süre sonunda sistem otomatikman ödemeyi ve rezervasyonu iptal ederek tekrar açık duruma getirir. Süresi bitmiş ödemelerin opsiyonları firmamızdan tekrar onay aldıktan sonra tekrar aktif edilebilir.

Kişisel bilgilerin erişimi ve kullanımı için birçok kısıtlama ve şifreleme sistemleri kullanılamktadır. Sunucumuz ve ağımız yetkisiz girişlere karşı güvenlik kalkanları ile korunmaktadır ve sunucularımıza yetkisiz giriş veya suistimalleri (ve buna yönelik denemeleri) izlemek ve tespit etmek üzere oluşturulmuş güvenlik ihlallerini tespit sistemlerimiz bulunmaktadır. Dolayısı ile sistemimizde yapacağınız her işlem tamamen güvenli durumdadır. Bilgileriniz Gizlilik Politikasında da belirtildiği gibi sadece firmamızda kayıt altında tutulmakta, villa sahibiniz ve talep halinde güvenlik kuvvetleri haricinde diğer 3.şahıslarla kesinlikle paylaşılmamaktadır.

Kredi kartı ile ödeme sayfasında, Kredi kartı bilgilerinizi girdiğiniz anda kartınızın bağlı olduğu kredi kartı markası görünür ve alt kısımda Taksit seçenekleri belirir. Buradan gerekli bilgileri doldurarak taksit seçeneklerini seçtikten sonra sistem bankanıza bağlanır ve kartınızda herhahgi bir sorun yoksa (Limit yetersizliği, intertnet sitelerinden alışveriş yasağı vs...) sizden 3D secure güvenlik kodu istenir. Bu kod sizlere cep telefonu ile vasıtası ile bankanız tarafından ulaştırılır ve siz bu kodu girdikten sonra sistem size ödemenin yapıldığına dair bir mesaj yollar. Kart bilgileriniz sisteme kayıt edilmediğinden bu ödeme formunda hangi kartla ödeme yaptığınız görünmez. Sistemimiz şimdilik yaklaşık 22 banka ve 9 kart amsrkası ile işlem gören BONUS, MAXIMUM, WORLD, AXESS, PARAF, CARDFINANS, ADVANTAGE, ZİRAAT BANK KART markalarına 9 takside yapmaktadır. (Taksitli seçenekte üzerine banka tarafından taksit faizi ilave edilmektedir. Tek çekimli ödemelerde ekstra bir faiz ödemezsiniz.)

Banka Hesap Numaraları

Sistemimizden yapağınız kiralama bedellerini dilerseniz bu sayfada belirtilen banka hesap numaralarımıza Havale yada EFT yöntemi ile de manual olarak ödeme gönderimi yapabilirsiniz.

Web sitemiz üzerinden alınan tüm ödemeler aşağıda belirtilen şirket hesaplarından tahsil edilmektedir. Ödemenizi havale yada EFT yolu ile yapacaksanız havale açıklaması bölümüne yapacağınız rezervasyon için size e-posta ile gönderilen Villa kodunu yada rezervasyon Onay Numarasını, ödemeyi farklı bir hesaptan yapıyorsanız rezervasyon sırasında kullanılan ad-soyad bilgilerini eklemeyi unutmayın. Takdir edersiniz ki bu bilgilerin olmadığı durumlarda işlem süresi yavaşlamakta ve rezervasyonun kesinleşmesi uzamaktadır. Lütfen sizlere verilen opsiyon süresinin sonuna kadar ödemenizi gerçekleştiriniz. Süresi bitmiş ödemelerin opsiyonları firmamızdan tekrar onay aldıktan sonra tekrar uzatılabilir.

Türk Lirası hesabımıza yapılacak ödemeler aynı iş günü içerisinde hesaplarımıza geçmekte ve tarafınıza Ödeme Onay Maili gönderilmektedir. Eğer havale işleminizi ileri tarihli valörlü gönderir iseniz valör tarihinden önce hesaplarımızda ödemenizi göremeyeceğimiz için işlem süresi valör tarihinize kadar değişmektedir. Yurt dışı yabancı bankalardan ve paypal üzerinden ödemeler de 3-7 işgünü içerisinde hesabımızda görünmektedir.

Ayrıca akşam saat 16:00'dan sonra yapılan ödemeler banka tarafından ertesi gün hesabımıza aktarılacağından aynı gün içerisinden işlem gerçekleşmeyecek, bir sonraki iş gününde ödeme onayı tarafınıza iletilecektir. Bankalararsı Fast ödeme sistemi ile ekstra ücret karşılığı tranfer süreleri kısalmıştır.  

3d security (güvemlik) kodu kredi kartı sahibine alışverişin güvenli bir şekilde sonuçlanabilmesi için SMS ile giden bir koddur. Bu kod sistemi Türkiye ve Avrupa'da uygulanmaktadır. Alışveriş sırasında bankaya ait ayrı bir ekrana giderek, gsm telefonunuza bir kod yollar. Bu kod olmadan alışveriş yapamayacağınız gibi karta kayıtlı telefon da mutlaka yanınızda olmalıdır.    

Turuncu Holding'e bağlı Türkpara A.Ş nin kullanmış olduğu PARAM markalı ödeme sistemleri Güvenli Öde (GO), PCI DSS ve 3D Secure altyapılarını kullanmaktadır. Ayrıca 256 bit şifrelemeli koruma ile korunmaktadır. Ayrıca Fraud spam önleme sistemleri ile sizleri ek koruma sağlar 

Villa Kiralama Bilgi Tekn.Ltd. Şti. bünyesindeki web sitelerimiz ödeme sistemleri konusunda Türk Para A.Ş. ile anlaşmalı olduğundan, sitemiz üzerinden yaptığınız harcamalar ekstrelerinizde TURK PARA-VİLLA ya da TURK PARA-VİLA KİRALAMA olarak görünebilir. Herhangi bir sorun yoktur...  

HTTPS protokolü internet alan adlarında kullanılan hiper mertin aktarma protokolü (HTTP) 'nün güvenlikli halidir. Secure'nin baş harfi sona eklenir ve HTTPS şeklinde olur. Alışveriş gibi güvenlik gerektiren işlemlerde mutlaka olması gerekir. Web gezgininin adres satırında bulunan kilit işareti yeşil konuma gelir. Bu şekilde siteyi gezebilir, güvenli alışveriş yapabilirsiniz.

Bankalararası para trasferinde kullanılan bu kavramlar için kısaca şunlar söylenebilir; Havale -  Aynı banka şubeleri arasındaki işlemi, EFT (Elektronik Fon Transferi) ise farklı bankalar arasındaki para transferlerini ifade eder. Havale için bir saat sınırı yoktur, ancak EFT'ler saat 17:00'ye kadar yapılabilimektedir.  

Türkiye'de ki bankaların yeni geçtiği bir sistem olan FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) Sistemi, Merkez Bankası tarafından yönetilen anlık bir ödeme sistemidir. FAST siteminde herhangi bir saat sınırlaması olmadan limitler dahilinde 7/24 para gönderebilirsiniz. (Fast limitleri sürekli değiştiğinden mutlaka kontrol ediniz) İşlem olarak tıpkı EFT gibi olduğundan bankalar bu işlem için ücret alır. Mesai saatleri dışında bu ücret artacaktır.