Kiralık Villada Tatil Şikayet Hattı

2011 yılından bu yana binlerce konuğa hizmet vermiş olan KİRALIK VİLLADA TATİL, konuklarımızın şikayetlerinin, müşteri ilişkilerinin sürdürülmesi ve sorunların tespiti açısından kritik olduğu bilinci ile hareket ederek, bu şikayetleri en kısa sürede düzeltmeye çalışarak yanıtlarız.

Öncelikle şunu unutmamanız gereklidir; Tatiliniz için kiralamış olduğunuz villalar, oteller gibi basit ve standart tesisatlara & araç gereçlere sahip bir yapıdan ibaret olmadığından, bu tesis içinde bazen müstakil sorunlar ile karşılaşma olasılığı evinizde de bu sorunları görme olasılığınız kadar yüksektir. Tamamen komplike bir ev olarak düşündüğünüzde genel kontroller dışında araç gereç, eşya ya da tesisat kontrolleri yapılması olasılığı çok düşük olmakla beraber, genelde kullanım sırasında bu sorunlar tespit edilebilmektedir.

Yani kısacası bu kadar küçük bir otel odası gibi değil de, tamamen bir ev olduğu için küçük aksaklıkların ortaya çıkması büyük ihtimaldir. Müstakil bir villa kiralarken bunların olabileceğini de göz ardı etmemeniz ve hazırlıklı olmanız gerekir.

Villa Tatilinizde bir sorun mu yaşadınız ? Neler Yapmalıyız ?

 1. Öncelikli olarak tatilde olduğunuz için hiçbir şekilde moralinizi bozmayınız.
 2. İkinci olarak sorunlu yer ile ilgili kendi başınıza hiçbir şey yapmayınız. Tamir etmeye vs… çalışmayınız.
 3. Hemen sizlere verilen evraklarda da yazılı olan Villa sahibi ya da sorumlusuna durum ile ilgili bilgi veriniz. Sorunun çözümü için neler yapacaklarını sizlere anlatacaklardır.
 4. Ev sahibi ya da sorumlu sözlerini yerine getirmiyorsa, hemen bizlere aşağıdaki kanallardan ulaşarak bilgi veriniz.
 5. Sizlerin adına ev sahiplerini arayacağız ve çözümü için bizler de sizin adınıza uğraşacağız.
 6. Sorunun çözümü konusunda ev sahibi yada sorumlunun bunu yapamayacağına kanaat getirirsek sorun ile ilgili gerekli kişileri bularak sizlere de bilgi vererek yönlendireceğiz, takip edeceğiz.
 7. En önemlisi bu süre içinde bu gibi sorunların olabileceğini düşünerek sakin olmanız ve tatilinizi kendinize zehir etmemenizdir.

Bu işlemler neticesinde mutlaka sorun giderilmiş olacak ancak süreye bağlı olarak ne zaman giderileceği belli olmayabilir. Örneğin şehir dışından bir parça gelmesi gerekebilir, servis sırasında biraz bekleme yaşanabilir ya da bayram dönemleri gibi resmi tatillerde servis süresi biraz uzayabilir şeklinde olacaktır.

Ancak olay çözüme ulaşana kadar sizlere bununla ilgili alternatifler de sunulabilir. Bu süreçler sırasında anlayışınızı kaybetmemeniz ve sabırlı olmamız gerekebilmektedir.

Villalarda en sık karşılaşılan sorunlar Nelerdir ?

 • 1- Elektrik ve voltaj sorunları, yıldırım vs… gibi sebeplerden dolayı klima ve ev eşyalarının bozulmaları,
 • 2- Kötü hava şartlarına bağlı olarak sıcak su sorunları (Bu evlerin çoğu güneş enerjili sistemler ile sıcak su elde eder. Güneşin olmadığı ender durumlarda rezitans devreye girer
 • 3- ancak bu parça arızalı ise genelde havanın kötü olduğu dönemde belli olur)
 • 4- İnternet servis sağlayıcı sebeplerinden dolayı düşük internet hızı,
 • 5- Belediye vs… çalışmaları sebebiyle bozulabilen yollar,
 • 6- Bakıcı ya da Ev sahibi ile ilk tanışma sırasında yaşanan gereksiz gerginlik, tartışma vb… anlaşmazlıklar,
 • 7- Doğa içinde villalarda görülme olasılığı yüksek olan böcek ve haşere vb… sorunları,
 • 8- Isıtmalı havuzlu vilalarda müşteriye havuz ısısının yeterli gelmemesi. (Normal şartlarda bu havuzlar oda sıcaklığı olan 23-26 derece seviyesinde ısıtılabilir, kaplıca gibi 40 derece sıcaklıklar maalesef mümkün değildir)
 •  

Çok Şikayeti olan bir firmada ben de sorun yaşarmıyım ?

Aksine, uzun yıllardır faaliyette olan firmalarda mutlaka şikayet konusu olmuş bazı aksaklıklar yaşanmış olabilir. Örneğin firmamız 13 yıldan bu yana yaklaşık 20,000 rezervasyonu gerçekleştiren bir firma olduğundan firmamız hakkında bu süreç içinde 10-15 şikayet olması gayet doğal bir durumdur. Bunu doğal olarak “Kiralık Villada Tatil Şikayet” başlığı ile arama motorunda görebilirsiniz. Ayrıca pörtföyümüzde bulunan 2000’e yakın villa içinde sizin de sorun yaşama olasılığınız çok düşüktür. Sadece dikkat etmeniz gereken gelmeyi düşündüğünüz villa ile ilgili bir şikayetin olup olmadığıdır. Eğer bu villa ile ilgili şikayet var ise giderilip giderilmediği ile ilgili mutlaka bilgi alınız.

Şikayet yazarken nelere dikkat etmeliyiz ?

Tatiliniz sürecinde bir şikayetiniz oldu ve bir şekilde giderilmedi ya da istediğiniz gibi olmadı. Bunu yazmaya karar verdiniz. O zaman nelere dikkat etmeniz gerekir. Şöyle;

 • 1- Öncelikle bu şikayetinizi firma sayfalarına yada bu isim altında yazdığınız için firmanın da  haklarına saygı gösterin.
 • 2- Firma ile ilgili bir sorun yaşamadınız ise bunu önce mutlaka belirtin.
 • 3- Sonra şikayetçi olduğunuz villanın da ismi ya da kodunu belirtilerek şikayetinize başlayın.
 • 4- Bu şikayetlerin firmamız tarafından detaylı incelenerek ifadeler alınarak ona göre cevap verileceğini bilerek yazılarınızı yazın. Gerçek dışı ya da abartılı kelimelerden suçlamalardan kaçının.
 • 5- Şikayetlere cevap verileceği için firma haklarını ya da kişisel hakları ihlal eden hakaret gibi sert kelimelerden ve cümlelerden kaçının.
 •  
 • Şikayet taleplerinizi mutlaka yazılı olarak da yapmanızı öneririz. Telefon ile gelen taleplerin takibi bir o kadar zor ve maalesef kanıtlayıcı olmamaktadır.

 

"Şikayet Yönetimi Politikalarımız"

Firmamız, müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmayı amaçlar. Bu nedenle, şikayet hattı üzerinden gelen şikayetlerimiz öncelikli olarak değerlendirilir ve çözüme kavuşturulması için gerekli adımlar atılır.

Şikayet Alımı: Her şikayet, eğitimli ve profesyonel bir şikayet yöneticisi tarafından alınır ve kaydedilir.

Analiz: Şikayetin nedeni ve çözümün yolu hakkında ayrıntılı bir analiz yapılır.

Çözüm: Şikayetin çözümü için en hızlı ve etkili yol belirlenir.

Takip: Şikayetin çözüm sürecindeki ilerlemesi sürekli olarak takip edilir ve müşteriye durum hakkında bilgilendirilir.

Değerlendirme: Şikayet çözüldükten sonra, yapılan işlemler ve alınan önlemler değerlendirilir ve gelecekte benzer durumların önlenmesi için gerekli adımlar atılır.

Firmamız, müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak için şikayet yönetimi sürecini sürekli olarak geliştirmeyi amaçlar. Bu amaçla, şikayet yönetimi politikalarımızı sürekli olarak gözden geçirir ve iyileştirme yaparız.

Bize ulaşabileceğiniz şikayet hatlarımız;

info@kiralikvilladatatil.com

sikayet@kiralikvilladatatil.com

0850 314 91 93 Call Center (0 tuşlayınız)

0542 235 34 35 Gsm (Çok Acil Durumlar için 7/24)

 

2010 yılından bu yana villa kiralama hizmeti veren bir firma olarak geçen bu süre içinde bazı sıkıntılar yaşanmış olabileceğini de göz önüne alırsanız, onbinin üzerinde rezervasyonda bazı mutlu edemediğimiz müşteriler de olacaktır. Şikayet içeriklerini de incelemenizi tavsiye ederiz.   

Google yorumlar suistimale çok açık bir yorum sistemidir. Burada puanımızı düşürmek ya da bizleri karalamak isteyen rakipler & şahıslar tarafından da yorumlar yazılmakta ve olumsuz puanlar verilmektedir. Bunları şikayet etmemize rağmen Google kaldırmamakta ve sizlere kadar ulaşmaktadır. Gerçek olan olumsuz durumlar için cevaplar verilmiştir.  

Öncelikli olarak bu şikayetiniz ile ilgili Villa sahibi ya da bakıcısı ile irtibata geçerek talebinizi iletmeniz gerekmektedir. Sitemizdeki bu villalar bizlerin olmadığı için biz de aynı yolu izleyeceğiz. Eğer haklı talebinize olumsuz bir yanıt almış iseniz, bizlere yukarıdaki mail adreslerinden, formdan  ya da telefon numaralardan ulaşınız. Sorunu halletmek için elimizden geleni yapacağız.