VillaKiralama.com , İlan sahiplerinin yukarıda görünen 4 Standard İptal Politikası seçeneğinden birini seçmelerine olanak tanımaktadır. Bu iptal şartlarını ilan girişi sırasında İlan sahibi belirlemektedir.

Sitede yayınlanan her villa ilanında, ilan sahibi tarafından belirlenen bu iptal seçeneklerinden bir tanesi iptal şartları adı altında yazılı, renkli ve linkli olarak misafirlere sunulmaktadır.

Düzenlenen bu standar iptal politikaları hem ev sahiplerini hem de misafirleri çıkabilecek anlaşmazlıklarda bilgilendirmek ve korumak amaçlı sunulmuştur.


  • Misafir, sistemden gerçekleştirdiği rezervasyon için giriş tarihine 24 saat kalaya kadar rezerasyonunun iptalini talep eder ise rezervasyon için yapmış ödemenin %100'ü hizmet bedeli hariç iade edilir.
  • Giriş tarihine 24 saatten az bir süre var ise ödeme tutularak iade edilmez. Eğer sadece ön ödeme yapılarak rezervasyon yapılmış ise hizmet bedeli haricindeki villaya girişte kalan ödeme tutarın tamamı cezai müeyyide olarak misafirden tahsil edilir.
  • İptal başvurularında ilan sahibinin ilanda belirttiği giriş saati baz alınacaktır. (Örneğin 15 Temmuz günü 15:00 girişli bir rezervasyonun iptal başvurusu 14 Temmuz günü saat 15:00'e kadar bildirilmesi gereklidir. ) Bu tarih ve saatten sonra yapılacak iptaller geç kalmış olarak sayılacaktır.
  • Misafir sadece Ön Ödeme yaparak rezervasyon yaptırdıysa ve rezervayonu iptal ettirdiyse cezai müeyyide gerektiren durum ortaya çıkar ve yukarıda yazılı tutarları sözleşme şartlarına istinaden ödemeyi kabul eder.
  • Misafir ve ilan sahibi arasinda belirlenen ve anlaşılan bir temizlik ücreti & Elektirk - su ücreti vs... varsa, bu ücret misafir konaklama yerine girmediği sürece tahsil edilemez, talep edilemez.
  • Villakiralama.com'un rezervasyon sırasında tahsil etmiş olduğu ön ödeme içindeki hizmet bedeli geri iade edilmez.
  • Eğer Misafir veya ilan sahibinden birinden bir şikayet olursa, giriş saatinden sonra 24 saat içinde VillaKirama.com'a şikayet konusu yazılı olarak email yada faks yolu ile derhal bildirilmelidir.
  • Misafir konaklama yerine giriş yaptıktan sonra erken çıkmak isterse, kalan gecelerin ücreti geri iade edilmez.
  • VillaKiralama.com iki taraf arasında gerekirse arabuluculuk yapar ve anlaşmazlık durumlarında son sözü söyleyen taraf olur. İki tarafında buna itiraz etmeye hakkı yoktur.
  • Rezervasyon iptal talebi, misafir VillaKiralama.com'dan iptal onay emaili alana kadar iptal olmuş sayılmaz. Eğer misafir iptal onay emailini almamışsa VillaKiralama.com'la acil olarak iletişim kurmalıdır.

VillaKiralama.com tarafından Rezervasyonun İptali ;

Villaların bulunduğu bölgelerde yada villaların kendisinde (Ev ile ilgili ciddi problemler, bölgesel olarak yaşanan su veya elektrik kesintileri bilgileri, deprem vb. afetler) gibi ön görülemeyen durumlarda VillaKiralama.com rezervasyonunuzu iptal etme hakkına sahiptir. Bu ve bugibi durumlarda VillaKiralama.com, yapılan tüm ödemeyi misafire iade etmekle yükümlüdür. Misafirin isteğine ve mağduriyetine bağlı olarak VillaKiralama.com en az kiralanan villanın ayarında alternatif villalar sunmaya çalışır. Misafir, alternatif villa veya villalardan birini seçebileceği gibi isterse rezervasyonu tamamen iptal ederek yaptığı tüm ödemenin iadesini talep edebilir.

Rezervasyon Tarih Değişikliği ;

Misafirin Rezervasyon yapılan tarihi değiştirme hakkı mevcuttur ancak birkaç özel duruma bağlıdır. Villakiralama.com değişiklik talebini villa sahibine yada ilan sahibine iletir ve onay alırsa değişiklik yapabilir. Buradaki son söz villa sahibine yada ilan sahibine aittir. VillaKiralama.com sadece aracılık yapar. Rezervasyon değişiklik işlemi için onay geldiği takdirde işlem ücreti ekstra olarak 100 TL.- dir. Değişiklik talebiniz demek; sonrasında sizlere gönderilen tüm evraklar ve database bilgileri ve Sezon farkından kaynaklanan fiyat farklarının tekrar hesaplanıp, ev sahibine yapılan ön ödeme ücreti ve kesilen faturaların değişmesi anlamına gelmekte ve bzie ekstra iş gücü kaybı yaşatmaktadır. Girişinize 30 günden az bir süre kaldığı takdirde yapılan değişiklikler villa sahibi yada ilan sahibi tarafından büyük ihtimalle onaylanmayacaktır.