2023-03-04
540 Görüntüleme

Fethiye Bölgesinde Yapılacak Aktiviteler

Fethiye bölgesi, Türkiye'nin Muğla ilinde yer alan bir turizm bölgesidir ve çok sayıda aktivite seçeneği sunmaktadır. Özellikle yaz aylarında, plajlar, yüzme, dalış, yelken, parasailing gibi deniz etkinlikleri için popülerdir. Ayrıca Fethiye, bölgede yer alan antik tarihi yerler, doğa yürüyüşleri ve trekking rotaları gibi doğa turizmi aktivitelerine de ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle Kaya Köyü ve Saklıkent Vadisi gibi yerler, güzel doğal görünümleriyle turistlerin ilgisini çekmektedir. Fethiye bölgesinde, gece hayatı da oldukça hareketlidir ve çeşitli eğlence seçenekleri sunmaktadır.

 • Fethiye Ölü Deniz:
  Fethiye bölgesinin en popüler turistik yerlerinden biridir ve özellikle yüzme ve dalış gibi su etkinlikleri için idealdir. Ölü Deniz, tuz oranı çok yüksek olduğu için yüzme çok kolaydır ve yüzeyde yüzmek mümkündür.

 • Fethiye Saklıkent Vadisi
  Saklıkent, Fethiye ilçesi'nin güneydoğusunda yer alan bir belde ve turizm bölgesidir. Saklıkent, Taurus Dağları'nın içlerine gömülü bir şelaleden oluşan bir vadidir ve bu nedenle doğa yürüyüşleri için uygun bir yerdir. Ayrıca, Saklıkent'te yüzme ve dağ bisikleti gibi açık hava etkinlikleri de yapılabilir. Saklıkent, Fethiye ilçesi'ne birkaç kilometre mesafededir ve bu nedenle Fethiye'nin tarihi ve kültürel zenginliklerini de keşfetme imkanı sunar.

 • Fethiye Kaya Köyü
  Fethiye Kaya Köyü, Türkiye'nin Muğla ilinde yer alan bir turizm bölgesidir. Fethiye Kaya Köyü, Fethiye'nin yaklaşık 50 km güneyinde yer alır ve bölgede, antik Lycia yöresine ait eski yerleşimlerin bulunduğu güzel manzaralı doğa harikası yerler vardır.

  Fethiye Kaya Köyü, Türkiye'nin en popüler turizm bölgelerinden biridir ve yılın her mevsiminde ziyaretçilerini ağırlar. Kaya Köyü, yerlilere özgü yöresel yapıları, yöresel yemekleri ve el sanatlarıyla da ünlüdür.

   Fethiye Kaya Köyü, güzel plajları, tarihi eserleri ve doğal güzellikleriyle de öne çıkar. Bölgede, antik Lycia yöresine ait eski yerleşimlerin bulunduğu güzel manzaralı doğa harikası yerler vardır. Fethiye Kaya Köyü'nde, güzel plajlar, tarihi eserler, doğal güzellikler ve yöresel yapıların bulunduğu birçok turistik yer vardır.

  Fethiye Kaya Köyü, turistlerin tatil yapmak için en uygun yerlerden biridir. Bölgede, turistlerin ihtiyaçlarına göre birçok konaklama seçeneği bulunur. Fakat turistler çoğunlukla villa kiralama konaklama biçimini tercih etmişlerdir. Ayrıca, Kaya Köyü'nde, turistlerin yöresel yemekleri ve el sanatlarını keşfetme imkanı da vardır.

   

 • Fethiye ATV TURLARI
  Fethiye'de atv turları, dağların ve vahaların keşfedilmesine yardımcı olan popüler bir turistik aktivitedir. Bu turlar genellikle dağ ve orman yollarında yapılır ve güzel manzaraları keşfetme imkanı sunar. Atv turları genellikle birkaç saat sürer ve yol boyunca tur rehberleri tarafından yönlendirilir. Turlara katılım için atv sürme becerisi gerekmez, ancak sürüş deneyimi olanlar daha rahat edebilir.

  Fethiye Yamaç Paraşütü
  Fethiyede yamaç paraşütü Fethiye Ölüdeniz Bölgesinde yapılmaktadır. Fethiye ölüdeniz babadağından 2000 mt yüksekliğindeki pistten senein her günü hava şartlarına bağlı olarak uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Dünyanın her tarafından gelen misafirler Fethiyeye geldiklerinde ilk yaptıkları şey babadağdan Türkiyenin en güzel plajı ölüdeniz plajına doğru paraşüt ile iniş gerçekleştiriyorlar. Babadağdan 1 senede en fazla yamaç paraşütü gerçekleştirilen yıl 2021 yılı toplam 167 bin uçuş gerçekleştirilmiş olup bu zamana kadar en fazla uçuş gerçekleştirilen sene olmuştur.

  Fethiye Günübirlik Tekne Turları
  Fethiye de tatilin vazgeçilmezi tabikide Fethiye tekne turları Fethiyenin güzelliği sadece Ölüdeniz ile bitmiyor. Fethiye günübirlik tekne turları fethiyenin birbirinden güzel 12 adalarına götürmektedir. Fethiye günübirli ktekne  turları sabah  fethiyenin limanlarında 10:30 saatlerinde hareket eder 17:30 tekrardan limana yanaşır.  Fethiye günübirlik tekne turları 7 saat sürmektedir turkuaz sularda eşsiz doğa güzellikleri ve bir çok aktivite sizleri beklemektedir.

Sizlere daha iyi bir hizmet sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgiler için çerez politikamızı ve Kişisel Verilerin Korunması hakkında açıklama metnimizi inceleyin.

Copyright © 2010 - 2023 Kiralık Villada Tatil. Tüm hakkı saklıdır. İzinsiz içerik kullanılmaz
BöcekSoft
Telefon
Whatsapp
Favori
Favoriler
minus
Çalışma Saatleri 09:00 - 23:59
phone-icon
Çağrı Merkezi (0850) 314 91 93
Rezervasyonlarım Villanı Ekle
minus
Tursab Belge No 11763